o nas

Przyszłość jest w naszych rękach

Eteris - O nas

Eteris to firma specjalizująca się w działalności związanej z biomasą. Zajmujemy się sprzedażą i dystrybucją biomasy do zakładów przemysłowych i przedsiębiorstw z branży energetycznej.  W naszej ofercie znajdą Państwo między innymi zrębki energetyczne, zrębki przemysłowe czy pellet drzewny. Jako certyfikowany dostawca, oferujemy naszym kontrahentom produkty i towary najwyższej jakości oraz kompleksowe i profesjonalne  podejście do klienta. Współpracujemy z firmami z sektora publicznego jak i z sektora prywatnego. Dzięki bogatemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zadowolić i spełnić wymagania naszych najbardziej wymagających klientów.

Nasza misja

Dynamicznie zmieniający się świat wymaga od nas zdecydowanych działań i innowacyjnego podejścia. Na branży energetycznej ciąży ogromna odpowiedzialność za naszą przyszłość i za to w jakich warunkach spędzimy nadchodzące lata. Naszym wyborem jest lepsze jutro, dlatego w ETERIS stawiamy na ekologię i stabilne jutro.

Dlaczego Biomasa?

Według definicji Unii Europejskiej biomasa to ulegająca biodegradacji część produktów, odpadów lub pozostałości pochodzenia biologicznego z rolnictwa (łącznie z substancjami roślinnymi i zwierzęcymi), leśnictwa i związanych z nim działów przemysłu, w tym rybołówstwa i akwakultury, a także ulegająca biodegradacji część odpadów przemysłowych i miejskich. Do biomasy zaliczyć możemy także formy przetworzone, między innymi pellety i prasowane bloczki. Biomasa stanowi trzecie co do wielkości na świecie, naturalne i ekologiczne źródło energii.

Użycie biomasy w gospodarce

Biomasa jest szeroko stosowana w dzisiejszym świecie. Najbardziej oczywistym wykorzystaniem jest branża energetyczna. Biomasa jako jedno z odnawialnych źródeł energii jest coraz chętniej wykorzystywana i z roku na rok zwiększa swój udział w ogólnym miksie energetycznym. Biomasa może być używana do celów energetycznych w pro­cesie bezpośredniego spalania biopaliw stałych (drewna, słomy), gazowych w postaci biogazu lub przetwarzania na paliwa ciekłe (olej, alkohol). Oprócz tego biomasa jest szeroko stosowana w przemyśle drewno-papierniczym. 

To My decydujemy o tym, jak będzie wyglądała nasza planeta

Garść statystyk

0 %
Wzrost zużycia biomasy w latach 2008-2013
0 %
Tyle wyniósł udział OZE w miksie energetycznym UE w 2017
0 %
Tyle Polskich OZE stanowiła biomasa w 2016
0
Milionów ton biomasy zużyto w gospodarce w 2010